Biserica Penticostala Eben-Ezer Freiburg Germania

Editorial: Eben-Ezer deschide uşa

Dacă astăzi noua tehnologie a informaţiilor poate fi folosită ca un instrument pentru lărgirea Împărăţiei lui Dumnezeu, Biserica Eben-Ezer Freiburg alege şi ea, la rândul ei, această posibilitate, la fel ca şi orice alte mijloace prin care se poate transmite tuturor oamenilor vestea bună a mântuirii prin jertfa lui Hristos. Totodată venim pe această cale în întâmpinarea creştinilor de pretutindeni şi a celor care doresc să ne găsească, a celor care doresc să ne cunoască, a celor care doresc să comunice cu noi sau a celor care doresc să se închine împreună cu noi înaintea marelui nostru Dumnezeu şi Mântuitor Isus Hristos.

Odată ce avem la îndemână această cale de comunicare, cunoaştere şi informare, dorinţa noastră este să vă oferim o cât mai mare varietate de materiale şi informaţii despre activităţile bisericii noastre.

Considerăm acest site o binecuvântare pentru părinţii noştri, prietenii noştri şi toţi cei dragi ai noştri din România care, accesând pagina bisericii noastre, pot fi mai aproape de noi şi de biserica din care facem parte.

Dacă volumul, calitatea şi varietatea informaţiilor de pe site-ul nostru nu se ridică la înălţimea aşteptărilor dumneavoastră, amintiţi-vă că suntem la început, iar Dumnezeu nu dispreţuieşte începuturile slabe. În schimb, ceea ce completează această eventuală lipsă este faptul că avem o inimă care bate pentru lucrarea lui Dumnezeu. Aşa că, pe viitor ne propunem să îmbogăţim resursele site-ului punându-vă la dispoziţie şi alte materiale aşa încât atunci când accesaţi pagina Bisericii Eben-Ezer să descoperiţi un adevărat popas pentru suflet.

În final, profitând de această nouă posibilitate de comunicare, salutăm pe fraţii noştri din România şi bisericile din România, biserici din care provenim, biserici din care avem amintiri şi în care L-am cunoscut pe Isus Hristos ca Mântuitor.

publicat la 8 septembrie 2013