Biserica Penticostala Eben-Ezer Freiburg Germania

Duminică 30.01.2022 Biserica Eben-Ezer Hartheim a aniversat 10 ani de la înfiinţare. În cadrul slujbei a fost prezentat istoricul bisericii în care au fost amintite principalele etape ale înfiinţării şi dezvoltării comunităţii noastre.

Biserica Eben-Ezer Hartheim s-a înfiinţat din dorinţa de a crea în zonă un cadru pentru o închinare autentică. Astfel, cei implicaţi au avut viziunea unei comunităţi locale în care să existe rânduieli bisericeşti care să asigure stabilitatea, încrederea reciprocă între slujitori şi credincioşi, precum şi transparenţa în sânul comunităţii. De asemenea, transmiterea nealterată a învăţăturii Sfintelor Scripturi a fost de la început şi rămâne în continuare una dintre priorităţile noastre majore.

Acum, când după 10 ani de activitate privim în urmă şi vedem progresele lucrării din Biserica Eben-Ezer, nu putem să nu recunoaştem că toate meritele sunt ale Dumnezeului nostru, cel care ne-a purtat de grijă până aici.